Yükleniyor...

Kendini Islatmalı Yüksek Basınç Bez Yangın Hortumu Kırmızı

Ürün Kodu :O102K2
 1. Bu teknik şartname 1,5inch (38mm) her ucu rekorlu 25’er metre boyunda rulo bez hortumlar için yapılmıştır.
 2. Orman yangınlarında kullanılacak olan hortumlar kırmızı renkte ve orman yangınlarıyla mücadele standartlarında uluslar arası kabul görmüş tipte ve dış yüzeyini ıslatma özelliğine sahip olacaktır.
 3. Hortum rekorları paslanmaz tel ile sıkı bir şekilde bağlanmış olacaktır.
 4. Hortum rekorları DIN standartlarında idare arazözlerinde kullanır tip AWG marka olacak ve idaredeki mevcut arazözlerdeki rekorlarla el yordamı ile sökülüp takılabilir olacaktır.
 5. Hortumlar rekorları ile birlikte 25 bar çalışma, 50 bar patlama basıncına sahip olacaktır.
 6. Hortumlar orman yangınlarında kullanılan Orman Tipi (self wetting – yangına karşı kendini ıslatarak korumalı ) özel üretim hortumları olacak , iç astarı kauçuk ve pürüssüz yüzeye sahip olacaktır. Hortumların iç astarı kesinlikle PVC ve termoplastik tarzı özellikle dış hava şartlarında etkilenen malzeme ile üretilmiş olmayacaktır.
 7. Hortum rekorlarının tutucu tırnaklarının kopma ve conta deformasyonu en az 50 barda olacak 50 barın altında rekor tırnaklarında kopma, çatlama ve contalarda deformasyon olmayacaktır.
 8. Hortum %100 polyester , yüksek dirençli ipliklerle dairesel dokunmuş olacaktır. En az iki (2) katlı yüzeye sahip olacaktır.
 1. Hortumların dış yüzeyi sürtünmeye, rutubete karşı dayanıklı olacaktır. Hortum -30 +80 derecelik hava koşullarına dayanıklı olacaktır.
 2. Hortumlar DIN 14811 standartlarında olacaktır.
 3. Hortumlar ihtilaf halinde üniversite veya akredite edilmiş bağımsız laboratuarlarda masrafları yükleniciye ait olmak üzere test ettirilecektir.